Specjalistyczne Gabinety

Godziny otwarcia: : Poniedziałek - Sobota 08:00-21:00
  Kontakt : 12-656-31-41, 502-640-783

USG tarczycy

USG tarczycy – to badanie umożliwia dokładną ocenę wielkości oraz ewentualnych zmian w obrębie tarczycy (np. guzków, torbieli, które dodatkowo można łatwo nakłuć pod kontrolą USG). Wskazaniem do wykonania badania są między innymi nieprawidłowości w badaniu palpacyjnym oraz nieprawidłowe wyniki hormonów tarczycy CT lub TSH. Biopsja tarczycy Kraków, przy ul. Plac Lasoty 4.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, nie musi być wykonywane na czczo. W trakcie badania zostaniemy poproszeni o ściągnięcie górnej części garderoby w celu zapobiegnięcia pobrudzeniu przez stosowany w trakcie badania żel. USG tarczycy wykonywane jest w Specjalistycznych Gabinetach w Krakowie.

Biopsja tarczycy

LLekarz zleca biopsję tarczycy wtedy, gdy w badaniu ultrasonograficznym wykryta zostanie obecność jednego lub więcej guzków. Większość zmian występujących w większości u kobiet ma niezłośliwy charakter. Zaledwie 4 % badanych za pomocą biopsji i innych technik diagnostycznych guzków tarczycy ma charakter zmian nowotworowych. Jednak wszystkie należy zbadać. Biopsje tarczycy robi się także wówczas, gdy zachodzi podejrzenie zmian zapalnych w tarczycy. Zabieg może również służyć opróżnieniu torbieli tarczycy z płynu. Biopsję tarczycy wykonujemy w Specjalistcznych Gabinetach w Krakowie.